Stefania Andreoli: Aşkın Tanımı Kayboluyor! Erkekler Artık Sadece Seks Değil, Aşktan da Vazgeçiyorlar!

Dr. Stefania Andreoli, son yıllarda sıkça sorulan “Aşık mıyım?” sorusunu ele alıyor ve aşkın karanlık yönlerini vurguluyor. Ona göre, aşkın sadece romantik ve mükemmel olmadığı, aynı zamanda zehirli ve dönüştürücü bir güce sahip olduğu gerçeği göz ardı edilmemeli.

AİLE DİNAMİKLERİ DEĞİŞİYOR

Andreoli, günümüzdeki aile yapısının çocuklarına yapışkan bir duygusal miras bıraktığını ve bu durumun aşkı gerçek anlamıyla deneyimlemelerini engellediğini belirtiyor. Artık çocuklar “seviliyor” ama bu onları gerçekten aşka açık hale getirmiyor.

ESKİ İLE YENİ ARASINDA FARK

Eski neslin aşk tanımıyla bugünün aşk algısı arasında büyük farklar olduğunu ifade eden Andreoli, aşkın özünde var olan ayrılık ve isyan duygusunun çocuklara verilmesi gerektiğini savunuyor. Ancak günümüzde bu duyguların bastırıldığını ve sosyal medya gibi platformların bu süreci daha da karmaşık hale getirdiğini vurguluyor.

Dr. Stefania Andreoli, cesaretin aşkı bulma ve yaşama sürecinde önemli olduğunu belirtiyor. Aile dinamiklerindeki değişimlere rağmen, çocuklara farklılıkları kabul etme ve korkusuzca sevmeye cesaret etme çağrısında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x